Yhtiöidemme yhteystiedot

luuri

KESKUS (08) 8828 300

(myös Lakeuden Keskuspuhdistamo Oy)

luuri

VESILASKUTUS (08) 8828 322

luuri

PÄIVYSTYS 0400 586 660 

(jatkuvasti työajan ulkopuolella)

Toimisto

Kempeleen Vesihuolto
Kurikkatie 14
90440 Kempele

Puh. (08) 8828 300

Laskutusosoitetiedot tiedostona ja ohje

Avoinna

ma-to klo 8:00 – 15:45
pe klo 8:00 – 15:30

hro Toimitusjohtaja
Hannu Roikola
0400 411 011
hannu.roikola@kempeleenvesihuolto.fi

Toimistopalvelut

ala Toimistosihteeri
Anne Laurikkala
(08) 8828 300
anne.laurikkala@kempeleenvesihuolto.fi
pek Vesilaskutus
yms. kuluttaja-asiat
Asiakaspalvelusihteeri
Päivi Erkko-Koskinen
(08) 8828 322
paivi.erkko-koskinen@kempeleenvesihuolto.fi

Liittymät ja verkostoasiat

hla Verkostopäällikkö
Harri Lahtinen
0400 584 236
harri.lahtinen@kempeleenvesihuolto.fi
sah Verkostomestari
Sami Ahvenniemi
044 3345 006
sami.ahvenniemi@kempeleenvesihuolto.fi
iis Vesimittarit yms. asiakaspalvelu
Varastonhoitaja
Ilmo Isokääntä
0400 685 768
ilmo.isokaanta@kempeleenvesihuolto.fi

Lisää verkostohenkilökunnan yhteystietoja

 

Veden tuotanto ja laatu

nn Käyttöpäällikkö
(08) 8828 300 (toimiston keskus)
toimisto@kempeleenvesihuolto.fi
jva Vesilaitoksenhoitaja
Jouni Väyrynen
040 7434 230
jouni.vayrynen@kempeleenvesihuolto.fi

LKP-logo

Jätevesien puhdistus

Toimisto

Lakeuden Keskuspuhdistamo Oy
Kurikkatie 14
90440 Kempele
(Kempeleen Vesihuollon toimisto)

Laskutusosoitetiedot tiedostona ja ohje

Helpikuja 55 puhdistamo
(08) 386 789

hvu Puhdistamonhoitaja
Harri Vuolteenaho
0400 586 396
harri.vuolteenaho@lkp.inet.fi
ktu Laitosmies
Kari Turunen
040 5522 358
kari.turunen@lkp.inet.fi